GüncelSağlık

Sağlık Bakanlığı’na personel alımı yapılacak! aranan şartlar haberimizde

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere alınan 27 bin personele ek olarak 8 bin personel alımı daha gerçekleştireceğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı 8 bin personel alımı detayları oldukça merak edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İŞ-KUR başvuruları arasından yapılacak personel alımında mülakat olmayacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere farklı branşlarda 8 bin sürekli işçi alımı yapacağını duyurmuştu.

Bakan Koca, alımlarla ilgili detayları paylaştı.

Kabine toplantısının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulunan Bakan Koca açıklamasında “İŞ-KUR’a yapılan başvurular arasından kura ile 8 bin işçi alımı yapacağız.

Çok kısa süre içinde Bakanlığımız merkezinde noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla kura çekilişini gerçekleştireceğiz. Kura çekilişinin ardından, mülakat olmadan, yakın zamanda yerleştirme işlemlerini tamamlayacağız” dedi.

27 bin personel alımıyla ilgili detayları da paylaşan Bakan Koca “ÖSYM yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Sözleşmeli pozisyonlara 27 bin çalışma arkadaşımızın herhangi bir mülakat süreci olmadan atamaları yapıldı.

  • Yeni çalışma arkadaşlarımız inşallah en kısa sürede atama süreçleri tamamlanarak görevlerine başlayacak ve bize güç verecekler.” ifadelerini kullandı.